Wybierz region

Wybierz miasto

  Michał Łanuszka

  Gorzelnia 505
  Połajewo, ul. Parkowa/5, +48 60 092 47 44

  20:00 Piątek, 10 kwietnia

  Michał Łanuszka

  Wokalista, gitarzysta klasyczny, kompozytor.
  Debiutował w 2002 r. podczas ogolnopolskiego festiwalu piosenki „Piostur“ w Andrychowie, zdobywając II nagrodę oraz nagrodę specjalną dla „Wybitnego Instrumentalisty“. Dwa lata poźniej na 40 Studenckim Festiwalu Piosenki wyśpiewał rownież II nagrodę i Wyrożnienie Honorowe dla Wybitnego Instrumentalisty. Od tamtej pory można go spotkać na scenach całej Polski nie tylko jako wykonawcę w koncertach z
  wiązanych z nurtem piosenki literackiej (projekty koncertowe m. in. Jana Poprawy i Janusza Grzywacza), ale także jako gitarzystę-akompaniatora (projekt “Piosenki i nie” Roberta Kasprzyckiego). Michał został także zaproszony do „Świata wg Nohavicy“; jest to płyta, na ktorej polscy artyści (m. in. Edyta Geppert, Zbigniew Zamachowski, Stanisław Soyka) śpiewają pieśni Jaromira Nohavicy – czeskiego barda, ktorego Michał nazywa swoim Mistrzem.
  W 2006 roku przyznano Michałowi Stypendium Tworcze Miasta Krakowa. Rok ten przyniosł także premierę recitalu Michała „Człowiek z duszą na wynos“ (reż. Janusz Grzywacz, z gościnnym udziałem Anny Polony) bardzo serdecznie przyjętego przez publiczność i media.
  6 listopada 2009 roku ukazała się debiutancka płyta Michała zatytułowana “Bieski Idiota”.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy wiesz, gdzie lecisz? Rozszyfruj te skróty i nazwy lotnisk! QUIZ