Wybierz region

Wybierz miasto

  WAK! Wędrujące Ale Kino! Festiwal Filmów Młodego Widza

  Miejskie Centrum Kultury
  Czarnków, ul. Tadeusza Kościuszki/60, +48 67 255 26 51

  Od 23.10.2017 do 25.10.2017

  • Brak informacji o cenie

  Festiwal Filmow Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! jest „walizkową” wersją Międzynarodowego Festiwalu Filmow Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu. Wędrujące Ale Kino! dociera do małych miast, gdzie na co dzień nie funkcjonują kina, a dzieci i młodzież nie mają dostępu do dobrego filmu i dużych imprez kulturalnych.

  Wędrujące Ale Kino! to nie tylko seanse filmowe, to rownież mnostwo innych atrakcji. Podczas dwu- lub trzydniowego pobytu w każdej z odwiedzanych miejscowości organizujemy spotkania z tworcami filmow, przeprowadzamy warsztaty filmowe, a także konkursy i plebiscyty, pokazujemy kinematografię „od kuchni”, a także podpowiadamy nauczycielom, jak wykorzystać film w edukacji szkolnej.

  Program 8. Festiwalu Filmow Młodego Widza Wędrujące Ale Kino! 2017

  * 3-6 lat

  - Zestaw Filmow krotkometrażowych dla przedszkolakow
  Wyjątkowy zestaw filmow dla najmłodszych
  czas trwania 52'

  - Bardzo mały lis
  reż. Aline Quertain, Sylwia Szkiladz
  Belgia, Francja, Szwajcaria 2015 9’

  W ogrodzie bardzo mały lis spotyka odważną dziewczynkę, ktora sprawia, że rośliny osiągają ogromne rozmiary. Przez przypadek oboje zauważają, że powiększać się mogą nie tylko rośliny. Otwiera się przed nimi mnostwo możliwości.

  * 7-9 lat

  - Traktorek Florek
  reż. Peder Hamdahl Naess
  Norwegia 2016 75’ 6-9 lat

  Kiedy mały Gustav przyjeżdża na wieś, spotyka sympatycznych nowych sąsiadow. Przede wszystkim jednak znajduje przyjaciela. Co ciekawe, nie jest to człowiek, lecz traktorek o imieniu Florek. Razem przeżyją niezapomniane przygody!

  - Pan Żaba
  reż. Anna van der Heide
  Holandia 2015 90’ 7-10 lat

  Co ukrywa przed klasą pan Frans i czy to możliwe, żeby zamieniał się w żabę? A jeśli tak – czy Sita zdoła uratować nauczyciela przed niebezpieczeństwami? I jak na nieprawdopodobną rewelację zareagują uczniowie i nauczyciele?

  * 10-12 lat

  - Nazywam się Cukinia
  reż. Claude Barras Francja, Szwajcaria 2016 66’

  Po niespodziewanej śmierci swojej mamy 9-letni chłopiec zwany trafia do domu dziecka. Początkowo ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca i nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Jednak pewnego dnia pojawi się tu ktoś, kto odmieni jego życie.

  - Za niebieskimi drzwiami
  reż. Mariusz Palej
  Polska 2016 99’ 10-12 lat

  W wyniku wypadku mama 11-letniego Łukasza zapada w śpiączkę. Chłopiec trafia pod opiekę nieznanej mu wcześniej ciotki. Odkrywa, że w jej nadmorskim pensjonacie istnieje przejście do innej rzeczywistości – fascynującej, ale niebezpiecznej.

  * 13 lat

  Miss Impossible
  reż. Emilie Deleuze
  Francja 2016 90’ od 13 lat

  Nastoletnia Aurore nie czuje się wyjątkowa. Nie rozumieją jej ani rodzice, ani nauczyciele, ani nawet koledzy z zespołu. Tylko babcia wierzy, że dziewczyna jest wyjątkowa. Czy rzeczywiście?

  ***
  Zapraszamy:
  23-25.10 Czarnkow
  Miejskie Centrum Kultury

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Czy wiesz, gdzie lecisz? Rozszyfruj te skróty i nazwy lotnisk! QUIZ