Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa "Afryka Nowaka 2009-2012. Sztafetowa wyprawa śladami Kazimierza Nowaka"

  Miejskie Centrum Kultury
  Czarnków, ul. Tadeusza Kościuszki/60, +48 67 255 26 51

  18:00 Poniedziałek, 13 marca

  • Brak informacji o cenie

  Zaledwie 20 kilometrow na południe od Czarnkowa znajduje się niewielka miejscowość, z ktorą związane są losy jednego z największych polskich podrożnikow - Kazimierza Nowaka. 4 listopada 1931 roku wyjechał on na swym rowerze z Boruszyna, rozpoczynając tym samym pięcioletnią wyprawę do Afryki.

  Ten reportażysta i fotograf odbywał ją samotnie, rowerem, pieszo, konno i na wielbłądach, czołnem i łodzią - przemierzył wowczas kontynent afrykański z połnocy na południe i z powrotem, pokonując łącznie 40 000 kilometrow. Niemal osiemdziesiąt lat poźniej, grupa polskich podrożnikow i miłośnikow Kazimierza Nowaka zorganizowała sztafetową wyprawę jego śladami.

  4 listopada 2009 roku symbolicznie właśnie z Boruszyna wystartowała pierwsza zmiana sztafety "Afryka Nowaka". To bezprecedensowy społeczny projekt, w ktory zaangażowanych było kilkaset osob, a ponad 150 osobiście wzięło udział w poszukiwaniu śladow Polaka na trasie jego wędrowki. Głownym założeniem sztafety była popularyzacja historii Kazimierza Nowaka, ponieważ jego wyczyn oraz dorobek reporterski nie zostały wcześniej należycie docenione. Przez ponad dwa lata (2009-2012), wykorzystując podobne środki lokomocji co Nowak, wspołcześni podrożnicy odtwarzali najwierniej jak to możliwe trasę jego afrykańskiej wyprawy.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Jesteś alternatywką czy atencjuszką? A może boomerem? Sprawdź, czy rozumiesz slang młodzieży! 2019