Kickoboxing. Dawid Siek ze Sportów Walki Piła wywalczył pas zawodowego mistrza Polski!

Dawid Siek ze Sportów Walki Piła (drugi z lewej) pokonał Kamila Mateję z Rebelii Kartuzy i został zawodowym mistrzem naszego kraju Sporty Walki Piła
Podczas Gali Sportów Walki DFN21 - Puchar Kaszub pilanin Dawid Siek wywalczył tytuł zawodowego mistrza Polski w formule low kick!

W minioną sobotę w Kartuzach odbyła się Gala Sportów Walki Duet Fight Night 21 - Puchar Kaszub 2020. W walce wieczoru Dawid Siek ze Sportów Walki Piła zmierzył się z Kamilem Mateją z Rebelii Kartuzy. Stawką tego pojedynku był tytuł zawodowego mistrza Polski w formule low kick. Wyzwanie było więc duże. Po trzech rundach mocnych wymian z obu stron sędziowie nie mieli wątpliwości i wskazali na pilanina jako zwycięzcę walki. Nasz zawodnik pokonał rywala, zdobywając mistrzowski pas!
Dawid Siek przygodę z kickboxingiem rozpoczął w wieku 15 lat. Do jego największych sukcesów należą medale mistrzostw świata i Europy. W rywalizacji juniorskiej dominował przez dwa lata, wygrywając wszystkie imprezy. Miesiąc temu zadebiutował w gronie seniorów na Mistrzostwach Polski K1, sięgając po srebrny medal. Od roku 2017 jest członkiem kadry narodowej. Młody pilanin bardzo ciężko przygotowuje się do każdych zawodów pod okiem Przemysława Drajera i Przemysława Leńca.