Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Obrazy na jubileusz Nietuszkowa

WAK
Już po raz czwarty w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Margoninie odbywa się plener Stowarzyszenia Plastyków ,,Azyl" z Piły, zrzeszającego artystów z całej Polski. Tym razem w zajęciach uczestniczy 18 osób.

Już po raz czwarty w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Margoninie odbywa się plener Stowarzyszenia Plastyków ,,Azyl" z Piły, zrzeszającego artystów z całej Polski.

Tym razem w zajęciach uczestniczy 18 osób. Plener potrwa do niedzieli. Podsumowaniem tygodniowego pobytu w Margoninie będzie wystawa prac, która otwarta zostanie podczas dożynek gminnych, 31 sierpnia. Wtedy też mieszkańcy Margonina będą mogli nie tylko oglądać, ale też nabywać niektóre z obrazów, rzeźb czy makram.

18 twórców

W zajęciach plenerowych, które w istocie odbywają się na świeżym powietrzu, uczestniczy silna reprezentacja margonińskich twórców. Są wśród nich: Danuta Dobrzykowska, Czesława Dutkiewicz, Mirosława Łęgowska, Maria Burzyńska, Joanna Wieczorek, Tadeusz Czerwiński oraz Henryka Dachtera. Ta ostatnia na zajęcia przyleciała z Bostonu, gdzie na stałe mieszka. Z Chodzieży przybyły panie Janina Sługocka- Janusz, Ewa Spitulska, z Piły zaś Ewa Sitarz, Grażyna Czapiewska, Helena Kadecka i Józef Rzywucki, a z Krajenki Jolanta Gierszewska. Rzeźbiarz Kazimierz Słodowy do Marginina trafił z Nietuszkowa. Poznańskie środowisko artystyczne reprezentują w Margoninie Halina Pieszak oraz Joanna Trafarska. Z Krakowa, jak co roku do sześćsetletniego grodu, przybyły siostry Ewa Hajdukiewicz-Nowak i Alicja Jasionowska. W plenerze uczestniczy również urodzona w Mołdawii, Nina Kasapczuk.

Podarunek dla Nietuszkowa

W trakcie pleneru powstają obrazy, grafiki, rzeźby, mak-ramy, hafty. Powstają również 4 prace okolicznościowe, które 23 sierpnia podczas dożynek w Nietuszkowie zostaną przekazane miejscowej społeczności. Obrazy z widokami Nietuszkowa ozdobią ściany powstającego w murach dawnej podstawówki klubu. O podarunku dla Nietuszkowa pomyślał Wojciech Burzyński, szef ośrodka. Wieś ta bowiem obchodzi w tym roku jubileusz sześćsetlecia.

Część wytworów rąk artystów pozostanie w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury, tworząc zbiory sztuki współczesnej miejscowej izby muzealnej. Już dziś można w domu kultury oglądać efekty poprzednich plenerów. Ściany zdobią przeważnie obrazy utrzymane w pastelowych barwach, a przedstawiające nie tylko zaułki Margonina, ale także ciekawe miejsca ziemi margonińskiej.

Twórcy w Margoninie są zawsze życzliwie przyjmowani. Atmosfera, którą potrafią stworzyć pracownicy ośrodka kultury sprzyja jednocześnie i pracy twórczej i wypoczynkowi. Pracownicy kultury dbają o swoich gości. Często zapewniając wsparcie sponsorów. W ważnych sprawach pomaga wice przewodnicząca Rady Gminy, Maria Maternowska.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wielkopolskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto