Wiesław Szmagaj
Iskra Szydłowo w rundzie wiosennej IV ligi gra ze zmiennym szczęściem. W minioną sobotę nasz zespół przegrał wyjazdowe spotkanie w Swarzędzu fot. Wiesław Szmagaj
Iskra Szydłowo nie sprostała na wyjeździe wiceliderowi IV ligi. Dobrze spisały się nasze zespoły w V lidze. Z wygranych cieszyły się drużyny z Czarnkowa i Łobżenicy.

Faworytem czwartoligowego spotkania Unia Swarzędz – Iskra Szydłowo byli gospodarze. Zajmują oni w rozgrywkach IV ligi drugie miejsce, niewiele tracąc do lidera z Gniezna. Na boisku swarzędzanie potwierdzili wyższość, zwyciężając 2:0 (2:0).

Szydłowianie szybko stracili dwie bramki. W 15. minucie gospodarze prowadzili 1:0, a dziewięc minut później zdobyli oni drugą bramkę. Sytuacja Iskry była trudna, tym bardziej, że już w 5. minucie kontuzji doznał Michał Pakuła.

W tej sytuacji nasz zespół postanowił atakować. Szydłowianie stworzyli groźne sytuacje, ale ich nie wykorzystali. Na domiar złego kończyli mecz w „dziewiątkę”, po czerwonych kartach, które otrzymali: Jakub Bagniewski (53’) i Jakub Solarek (77’). Wcześniej w rundzie wiosennej Iskra wygrała w Wągrowcu z Nielbą 3:2 i u siebie wysoko uległa Mieszkowi Gniezno 1:7.

Zainaugurowana została runda wiosenna w V lidze. Była ona udana dla naszych drużyn. Leśnik Margonin uległ Noteci Czarnków 0:4, a Korona Stróżewo przegrała z Pogonią Łobżenica 0:3. Remisem 2:2 zakończył się mecz Wełny Skoki z Lubuszaninem Trzcianka. W rozgrywkach prowadzi Noteć Czarnków (44 pkt.), przed Wiarą Lecha Poznań (35). Czwarty jest Lubuszanin Trzcianka (28), a szósta Pogoń Łobżenica (28).