Piłka nożna. W Pile odbył się ćwierćfinał Mistrzostw Polski Football Academy w kategorii orlik. Zobaczcie zdjęcia

W turnieju bezapelacyjnie najlepsza była pilska drużyna

Na obiekcie pilskiej PUSS rozegrano ćwierćfinał Mistrzostw Polski Football Academy w kategorii orlik (rocznik 2009 i młodsi). Gospodarze okazali się niegościnni, wygrywając zdecydowanie wszystkie spotkania z bilansem bramkowym 33:2.
Podopieczni trenera Wiesława Powalisza zajęli bezapelacyjnie pierwszą lokatę. Na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły z Nakła nad Notecią, Chełmna i Gryfic. Najlepszym zawodnikiem został Filip Jagoda, a królem strzelców Igor Jeleń (obaj FA Piła).
Medale i dyplomy wręczył młodym piłkarzom Eligiusz Koma-rowski, starosta pilski. Nasz zespół awansował do półfinału Mistrzostw Polski Football Academy, w którym ma duże szanse na promocję do finałowej batalii.

– Cieszy awans w takim stylu do półfinałów Mistrzostw Polski Football Academy, bardzo dobra gra moich zawodników i przede wszystkim atmosfera w zespole – nie ukrywa Wiesław Powalisz, trener pilan. – Ciężko trenujemy, więc mamy swoje małe sukcesy. Jesteśmy aktualnym mistrzem okręgu pilskiego w tej kategorii wiekowej i czwartą drużyną w Wielkopolsce. To zobowiązuje nas do jeszcze większej pracy na treningach.