Półmaraton PHILPS Piła: Kenijczycy poza zasięgiem. Pobito kolejny rekord frekwencji! Zobaczcie zdjęcia

Wiesław Szmagaj
W niedzielę, 2 września, odbyła się 28. edycja Półmaratonu PHILIPS Piła.

To był imponujący widok. Blisko 4 tysiące zawodników pobiegło ulicami Piły. Linię mety osiągnęło dokładnie 3824 biegaczy, co stanowi kolejny rekord pilskiego biegu.
Pierwszy linię mety minął Kenijczyk Silas Mwtich (01:03:45), a drugi był jego rodak Hilary Kiptum Kimaiyo (01:03:51). Trzecie miejsce zajął Szymon Kulka (01:05:13), który został mistrzem Polski w półmaratonie.
Wśród kobiet najlepsza była Kenijka Agnes Chebet (01:14:00). Mistrzynią naszego kraju została Paulina Kaczyńska (01:14:28). Dokładne wyniki podamy w terminie późniejszym.