Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Krzyż Wielkopolski na burmistrza
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza w gm. Krzyż Wielkopolski podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- KUBIAK Marta Ryszarda - KWW CZAS NA ZMIANY: 53,11% (1 641 głosów)
- POZNANIAK-HELAK Edyta Agata - KWW EDYTA POZNANIAK-HELAK: 46,89% (1 449 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na burmistrza.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na burmistrza w gm. Krzyż Wielkopolski podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- KUBIAK Marta Ryszarda - KWW CZAS NA ZMIANY: 30,69% (1 081 głosów)
- POZNANIAK-HELAK Edyta Agata - KWW EDYTA POZNANIAK-HELAK: 18,2% (641 głosów)
- DROST Dariusz Jan - KWW DARIUSZ DROST: 16,47% (580 głosów)
- SROKA Rafał - KWW KRZYŻ WIELKOPOLSKI BEZ PODZIAŁÓW: 15,96% (562 głosów)
- ROMAŃCZUK Karol Piotr - KWW BLISKO LUDZI: 9,4% (331 głosów)
- SYSIAK Zygmunt - KWW ZYGMUNTA SYSIAKA: 9,28% (327 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYŻ WIELKOPOLSKI BEZ PODZIAŁÓW:
- SUCHTA Robert: pozycja 13 : 16,1% (43 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NA ZMIANY:
- WALISZEWSKI Maciej: pozycja 15 : 13,86% (37 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZYGMUNTA SYSIAKA:
- MAZUR Adam Włodzimierz: pozycja 16 : 3,75% (10 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLISKO LUDZI:
- SPYCHAŁA Artur: pozycja 17 : 13,48% (36 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZ DROST:
- KOMARNICKI Robert Eugeniusz: pozycja 18 : 35,21% (94 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EDYTA POZNANIAK-HELAK:
- BERG Mateusz: pozycja 19 : 17,6% (47 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYŻ WIELKOPOLSKI BEZ PODZIAŁÓW:
- KORUS Grzegorz Edward: pozycja 13 : 28,14% (65 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZYGMUNTA SYSIAKA:
- KOZIOŁ Janusz: pozycja 16 : 3,46% (8 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLISKO LUDZI:
- LALA Ryszard Wojciech: pozycja 17 : 12,55% (29 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZ DROST:
- PRZYŁUCKI Krzysztof Henryk: pozycja 18 : 12,12% (28 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EDYTA POZNANIAK-HELAK:
- KOMAR Aleksandra: pozycja 19 : 9,09% (21 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA ZIOPAJA:
- ZIOPAJA Piotr: pozycja 20 : 14,29% (33 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA KAROLA BILIŃSKIEGO:
- BILIŃSKI Jarosław Karol: pozycja 22 : 20,35% (47 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYŻ WIELKOPOLSKI BEZ PODZIAŁÓW:
- CHOCIANOWSKA Marta Magdalena: pozycja 13 : 10,2% (25 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NA ZMIANY:
- MISZKIEWICZ Anna Katarzyna: pozycja 15 : 15,1% (37 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZYGMUNTA SYSIAKA:
- SKOWROŃSKI Leszek Jan: pozycja 16 : 2,04% (5 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLISKO LUDZI:
- ROMAŃCZUK Karol Piotr: pozycja 17 : 11,84% (29 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZ DROST:
- OLEJNICZAK Krzysztof: pozycja 18 : 37,55% (92 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EDYTA POZNANIAK-HELAK:
- RÓŻAŃSKI Krzysztof Sebastian: pozycja 19 : 11,84% (29 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARTY BROŃCZYK:
- BROŃCZYK Marta: pozycja 23 : 11,43% (28 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYŻ WIELKOPOLSKI BEZ PODZIAŁÓW:
- DĘBSKI Michał: pozycja 13 : 16,94% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NA ZMIANY:
- KUJAWA Elżbieta Ewa: pozycja 15 : 43,72% (80 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZYGMUNTA SYSIAKA:
- CYGANIK Zbigniew Antoni: pozycja 16 : 6,56% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLISKO LUDZI:
- MATUSZAK Maciej Tadeusz: pozycja 17 : 8,2% (15 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZ DROST:
- BARTKOWIAK Barbara: pozycja 18 : 17,49% (32 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EDYTA POZNANIAK-HELAK:
- STANIEWICZ Mariusz Łukasz: pozycja 19 : 7,1% (13 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYŻ WIELKOPOLSKI BEZ PODZIAŁÓW:
- PAWŁOWSKI Tomasz: pozycja 13 : 15,38% (34 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NA ZMIANY:
- WYSOPAL Wojciech Władysław: pozycja 15 : 37,56% (83 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZYGMUNTA SYSIAKA:
- PIETRZYŃSKI Andrzej Roman: pozycja 16 : 9,95% (22 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLISKO LUDZI:
- GAPSKI Dariusz Rafał: pozycja 17 : 13,12% (29 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZ DROST:
- RYCHLEWICZ Wiesława Ewa: pozycja 18 : 10,41% (23 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EDYTA POZNANIAK-HELAK:
- GRAŚ Teresa Maria: pozycja 19 : 13,57% (30 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 6
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYŻ WIELKOPOLSKI BEZ PODZIAŁÓW:
- LINKA Małgorzata: pozycja 13 : 26,67% (40 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NA ZMIANY:
- DYMEK Krzysztof Julian: pozycja 15 : 12% (18 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZYGMUNTA SYSIAKA:
- TURBAŃSKA Mariola Katarzyna: pozycja 16 : 7,33% (11 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLISKO LUDZI:
- GRABAN Leszek Dominik: pozycja 17
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZ DROST:
- WOJNA Kamil Jakub: pozycja 18 : 46,67% (70 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EDYTA POZNANIAK-HELAK:
- NAWOJCZYK Daniel: pozycja 19 : 7,33% (11 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 7
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYŻ WIELKOPOLSKI BEZ PODZIAŁÓW:
- OBRAŁ Tomasz: pozycja 13 : 19,28% (32 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NA ZMIANY:
- ZYDOR Rafał Henryk: pozycja 15 : 21,08% (35 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLISKO LUDZI:
- NOWAKOWSKI Cyprian: pozycja 17 : 2,41% (4 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EDYTA POZNANIAK-HELAK:
- ROSALSKA-TRZECIAK Agnieszka Marta: pozycja 19 : 7,23% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JOLANTY KORBIK:
- KORBIK Jolanta Wanda: pozycja 21 : 50% (83 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 8
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYŻ WIELKOPOLSKI BEZ PODZIAŁÓW:
- LEMIESZKA Andrzej Franciszek: pozycja 13 : 15,24% (50 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NA ZMIANY:
- KASPERCZAK Ewelina Maria: pozycja 15 : 28,05% (92 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZYGMUNTA SYSIAKA:
- KUCHARSKI Dariusz Stanisław: pozycja 16 : 4,57% (15 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLISKO LUDZI:
- RUSZKOWSKA Ewelina: pozycja 17 : 5,79% (19 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZ DROST:
- DROST Dariusz Jan: pozycja 18 : 18,9% (62 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EDYTA POZNANIAK-HELAK:
- KOMARA Jarosław Władysław: pozycja 19 : 27,44% (90 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 9
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYŻ WIELKOPOLSKI BEZ PODZIAŁÓW:
- TOMCZYK Ewa Izabela: pozycja 13 : 9,22% (27 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NA ZMIANY:
- JANIK Arkadiusz Marek: pozycja 15 : 16,72% (49 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZYGMUNTA SYSIAKA:
- KWIATKOWSKA-SOWA Irena Elżbieta: pozycja 16 : 5,46% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLISKO LUDZI:
- DUNIECKI Andrzej: pozycja 17 : 3,07% (9 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZ DROST:
- WYLEGAŁA Adrian Władysław: pozycja 18 : 7,85% (23 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EDYTA POZNANIAK-HELAK:
- POZNANIAK-HELAK Edyta Agata: pozycja 19 : 11,95% (35 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SYLWIA BRĄCZKOWSKA:
- BRĄCZKOWSKA Sylwia Danuta: pozycja 24 : 45,73% (134 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 10
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYŻ WIELKOPOLSKI BEZ PODZIAŁÓW:
- NOWAK Maciej Jerzy: pozycja 13 : 14,62% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NA ZMIANY:
- MIKLAJEWSKI Mateusz: pozycja 15 : 4,25% (9 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZYGMUNTA SYSIAKA:
- IKS Krzysztof: pozycja 16 : 9,43% (20 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLISKO LUDZI:
- KWAPIS Katarzyna: pozycja 17 : 15,09% (32 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZ DROST:
- MAJER Ryszard Józef: pozycja 18 : 40,57% (86 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EDYTA POZNANIAK-HELAK:
- BALBIERZ Katarzyna: pozycja 19 : 16,04% (34 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 11
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYŻ WIELKOPOLSKI BEZ PODZIAŁÓW:
- BIBROWICZ Marcin Kazimierz: pozycja 13 : 4,81% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NA ZMIANY:
- WRONKA Ewa: pozycja 15 : 23,7% (64 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZYGMUNTA SYSIAKA:
- SKAŁECKI Edmund: pozycja 16 : 5,56% (15 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLISKO LUDZI:
- TAFELSKI Robert: pozycja 17 : 15,93% (43 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZ DROST:
- SCHAB Robert Denis: pozycja 18 : 28,89% (78 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EDYTA POZNANIAK-HELAK:
- GRAŚ Waldemar: pozycja 19 : 21,11% (57 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 12
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYŻ WIELKOPOLSKI BEZ PODZIAŁÓW:
- LIBERA Jarosław Ludwik: pozycja 13 : 54,59% (119 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA WOJCIECHA PONIEWIERSKIEGO:
- BROMSKA Anna: pozycja 14 : 7,34% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NA ZMIANY:
- PIETRZYŃSKA Angelika Monika: pozycja 15 : 27,52% (60 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZYGMUNTA SYSIAKA:
- WIŚNIEWSKI Mirosław Andrzej: pozycja 16 : 1,83% (4 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLISKO LUDZI:
- ROMAŃCZUK Piotr Dariusz: pozycja 17 : 7,34% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZ DROST:
- GŁOC Marek Jakub: pozycja 18 : 1,38% (3 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 13
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYŻ WIELKOPOLSKI BEZ PODZIAŁÓW:
- KOMARNICKI Marian Józef: pozycja 13 : 49,62% (131 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA WOJCIECHA PONIEWIERSKIEGO:
- PALUSZKIEWICZ Jan Włodzimierz: pozycja 14 : 5,68% (15 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NA ZMIANY:
- BŁOCH Emilian Wojciech: pozycja 15 : 6,82% (18 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZYGMUNTA SYSIAKA:
- SYDOW Leokadia: pozycja 16 : 14,39% (38 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZ DROST:
- KAŹMIERCZAK Adam: pozycja 18 : 4,92% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EDYTA POZNANIAK-HELAK:
- KOZŁOWSKI Robert Stanisław: pozycja 19 : 18,56% (49 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 14
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYŻ WIELKOPOLSKI BEZ PODZIAŁÓW:
- WLEKLIK Andrzej Zdzisław: pozycja 13 : 34,18% (108 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIOTRA WOJCIECHA PONIEWIERSKIEGO:
- PONIEWIERSKI Piotr Wojciech: pozycja 14 : 5,06% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NA ZMIANY:
- MARCINKOWSKI Jacek Mariusz: pozycja 15 : 9,49% (30 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZYGMUNTA SYSIAKA:
- SIENKIEWICZ Konstanty Tadeusz: pozycja 16 : 2,85% (9 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLISKO LUDZI:
- PARCHIMOWICZ Justyna: pozycja 17 : 5,06% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZ DROST:
- SPYCHAŁA Alicja Bogumiła: pozycja 18 : 32,28% (102 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EDYTA POZNANIAK-HELAK:
- SUDOŁ Seweryn Adam: pozycja 19 : 11,08% (35 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 15
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KRZYŻ WIELKOPOLSKI BEZ PODZIAŁÓW:
- KNAUPE Michał Karol: pozycja 13 : 20,61% (27 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZAS NA ZMIANY:
- DĄBROWSKI Andrzej Jan: pozycja 15 : 25,19% (33 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZYGMUNTA SYSIAKA:
- GALOS Izabela Honorata: pozycja 16 : 11,45% (15 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BLISKO LUDZI:
- MAŁYS Emilia Nikoletta: pozycja 17 : 10,69% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DARIUSZ DROST:
- PŁAWIŃSKA Teresa Zdzisława: pozycja 18 : 22,9% (30 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW EDYTA POZNANIAK-HELAK:
- POPIELA-BURZYŃSKA Paulina: pozycja 19 : 9,16% (12 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak przebiega II tura wyborów samorządowych
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Obowiązki prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz są jednoosobowym organem wykonawczym gminy i jednym z ich głównych zadań jest opracowywanie projektów uchwał rady gminy. Oprócz tego jest to także:
- opracowywanie programów rozwoju,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- wykonywanie budżetu.
Warto zaznaczyć, że wójt, burmistrz i prezydent pełnią funkcję reprezentatywną i są odpowiedzialni za kierowanie bieżącymi sprawami gminy.
Może Cię zainteresować
Kadencja wójta, burmistrza i prezydenta – ile trwa?
Według obowiązującego prawa kadencja prezydenta, burmistrza i wójta może trwać 5 lat. Dodatkowo w 2018 roku ustanowiono zasadę dwukadencyjności, która umożliwia prezydentowi, burmistrzowi i wójtowi ubieganie się o reelekcję tylko raz. Kadencja w latach 2018-2023 jest pierwszą, którą obowiązują te przepisy.
Może Cię zainteresować
Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?