Wiesław Szmagaj
Niezwykle emocjonujący przebieg miała trzecioligowa potyczka koszykarzy 365Energy Basketu Piła z Basketem Junior Poznań. W tym meczu było wiele zwrotów akcji, a losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund. Ostatecznie pilanie nieznacznie przegrali 72:73 (21:24, 14:17, 18:12, 19:20)

Lepiej spotkanie rozpoczęli goście, ale na początku drugiej kwarty pilski zespół dyktował warunki na parkiecie, obejmując prowadzenie. Na przerwę to jednak drużyna z Poznania schodziła z sześciopunktowym prowadzeniem. 365Energy Basket Piła zniwelował straty w trzeciej kwarcie, doprowadzając do remisu. Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund. Ostatecznie różnicą jednego punktu zwyciężyli goście. W naszej drużynie prym wiedli: Tomasz Pochylski i Dominik Maroszek. Wspierali ich: Dominik Czajkowski, Jakub Małecki i Kamil Szkopiński. Pilanie aktualnie plasują się w rozgrywkach III ligi na siódmym miejscu.

Punkty dla pilan zdobyli: Dominik Maroszek 26, Tomasz Pochylski 15, Dominik Czajkowski 9, Jakub Małecki 8, Kamil Szkopiński 7, Oskar Fliski 3, Maciej Tutlewski 2, Kacper Głuszanowski 2. Dla Junior Basketu Poznań punktowali: Jan Nowicki 26, Jakub Andrzejewski 17, Marcin Puchalski 12, Aleks Najder 6, Kajetan Kaczyński 4, Oliwier Szczepański 4, Piotr Mieloch 2, Kamil Długiewicz 2.

W II lidze kobiet drużyna Enea Basketu Piła gościła w Toruniu. Przeciwnikiem pilanek były MMKS Katarzynki Toruń. Gospodynie nie okazały się zbyt gościnne i wysoko pokonały nasz zespół 69:34 ((8:11, 17:9, 29:9, 15:5). Pilska drużyna zajmuje obecnie dziewiąte miejsce.
Punkty dla pilanek zdobyły: Paulina Adamowicz 10, Michelle Chura Quispe 7, Julia Susła 7, Klaudia Kobiałko 3, Wiktoria Zbonik 3, Marcelina Pawlikowska 2, Dominika Starczewska 2.
Dla rywalek punktowały: Karolina Podkańska 22, Marta Wieczyńska 17, Łucja Grzenkowicz 9, Martyna Ciemińska 8, Barbara Brzezińska 7, Karolina Wiewiórska 4, Roksana Płonka 2,