Wiesław Szmagaj
To był ważny mecz dla obu drużyn, które walczą o utrzymanie w I lidze. W niedzielę w hali pilskiego MOSiR-u lepsi okazali się gospodarze, którzy pokonali drużynę z Białegostoku 8:6 (2:2). BestDrive Futsal Piła miał ciężką przeprawę, a mecz był pełen dramaturgii. Na szczęście zakończył się on happy endem.

Goście przyjechali do Piły w okrojonym składzie, mając tylko dwóch zawodników rezerwowych. Wydawało się, że nie będą w stanie wytrzymać kondycyjnie całego meczu. Nie przewidywali oni, że będą musieli w trakcie spotkania korzystać z mniejszej liczby graczy...
Kiedy w 7' nasz zespół objął prowadzenie po golu Wojciecha Bukowego wszystko wskazywało na łatwe zwycięstwo pilan. Dziesięć minut później to goście prowadzili 2:1. Na szczęście tuż przed przerwą, w 20' Radosław Góźdź wyrównał rezultat spotkania.
Po zmianie stron Góźdź i Jakub Skwarek wyprowadzili BestDrive Futsal na prowadzenie 4:2 (21'). Dwie minuty później białostoczanie zdobyli kontaktową bramkę. Po celnym strzale Wojciecha Węgrzyna (29') było 5:3. Po czterech kolejnych minutach na tablicy świetlnej widniał jednak rezultat remisowy. W 34' Miłosz Wylegała ponownie wyprowadził pilan na prowadzenie. Nie na długo, bo dwie minuty później znów był remis. Na szczęście nasz zespół odpowiedział dwoma golami, zdobytymi przez Piotra Papierowskiego (36') i Miłosza Wylegałę (39'). Pozwoliło to pilanom wygrać mecz 8:6 i zapewnić sobie utrzymanie w pierwszoligowym gronie. Warto dodać, że w drugiej połowie sędziowie dali zawodnikom trzy czerwone kartki, w tym dwie osłabionym gościom...