Koszykówka. Zwycięstwa żeńskich drużyn Enea Basketu Piła. Obejrzyjcie zdjęcia

Wiesław Szmagaj
Koszykarki Enea Basketu Piła w meczu II ligi pewnie pokonały w Gorzowie miejscowy AZS AJP 73:59. Było to ich drugie zwycięstwo ligowe LOMS Enea Basket Piła
Drugie zwycięstwo w rozgrywkach II ligi odniosły koszykarki Enea Basketu Piła. Zajmujące dziewiąte miejsce pilanki pewnie zwyciężyły w Gorzowie. W Koninie efektownie wygrał pilski zespół U17

Drugoligowy mecz koszykarek Enea Basketu Piła w Gorzowie zakończył się ich sukcesem. Pilanki pokonały miejscowy AZS AJP 73:59. Mecz miał wyrównany charakter, szczególnie w pierwszej kwarcie. W drugiej i trzeciej odsłonie nieznacznie lepsza była nasza drużyna. Nasze dziewczyny utrzymały dobrą dyspozycję do końca meczu i zwyciężyły 73:59. Było to ich drugie zwycięstwo w II lidze, a bohaterem spotkania była Klaudia Kobiałko, która zdobyła aż 22 punkty.
Dla pilskiej drużyny punktowały: Klaudia Kobiałko 22, Julia Susła 15, Michelle Chura Quispe 14, Weronika Nadskakuła 9, Zuzanna Chowańska 5, Wiktoria Zbonik 4, Julia Kowalska 3, Natalia Piątek 1.

Nie lada wyczynem popisał się pilski zespół U17. Po dziewięciu minutach wyjazdowego meczu z MKS MOS Konin prowadził on 30:0! Dobra obrona i szybki atak pilanek powodowały, że przewaga rosła z minuty na minutę. Szkoda, że w czwartej kwarcie zabrakło „wisienki na torcie”, czyli zdobycia 100 punktów w meczu. Ostatnie pięć minut pilanki zagrały poniżej własnych możliwości. Mimo tego zwyciężyły wysoko 99:51.
W meczu tym punktowały: Michelle Chura Quispe 24, Julia Susła 16, Dominika Starczewska 15, Natalia Piątek 12, Klaudia Kobiałko 11, Julia Kowalska 10, Alicja Bąbińska 3, Zuzanna Chowańska 2, Zuzanna Szybiak 2, Nikola Głuszanowska 2, Wiktoria Wietrzyńska 2.
W kolejnym meczu ligi U17 MKS Opalenica pokonał LOMS Enea Basket Piła 59:56. Naszemu zespołowi nie udało się zrealizować przedmeczowych założeń, szczególnie w pierwszej połowie meczu. Później pilanki próbowały odrobić straty, ale zabrakło na to czasu. Dla pilskiej drużyny punkty zdobyły: Weronika Nadskakuła 10, Michelle Chura Quispe 10, Dominika Starczewska 8, Julia Susła 8, Julia Kowalska 8, Natalia Piątek 4, Wiktoria Wietrzyńska 3, Klaudia Kobiałko 3, Zuzanna Chowańska 2.