Piłka nożna. Nasze czołowe drużyny bez porażki

Wiesław Szmagaj
Z trzech zdobytych punktów cieszyli się piłkarze Lubuszanina Trzcianka. Nasz zespół na wyjeździe pokonał 5:3 Spartę Oborniki i obecnie zajmuje w V lidze szóste miejsce fot. lubuszanin.futbolowo.pl
To była udana kolejka dla naszych drużyn. Zwycięstwa odniosły zespoły z Trzcianki i Łobżenicy, a Iskra Szydłowo i Noteć Czarnków zremisowały swoje mecze.

W IV lidze Iskra Szydłowo podejmowała Victorię Ostrzeszów, która przed tym spotkaniem zamykała tabelę. Mecz zakończył się wynikiem 3:3 (2:0), co zapewne nie jest sukcesem naszego zespołu.

Szydłowianie rozpoczęli doskonale potyczkę z Victorią. Już w 5. minucie Adrian Mikołajczak po rzucie rożnym dał prowadzenie Iskrze. Nieco ponad dziesięć minut później kapitalnym uderzeniem popisał się Jakub Solarek i gospodarze prowadzili 2:0. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Po zmianie stron nasz zespół szybko stracił dwie bramki: w 52. minucie z rzutu wolnego i ponownie w 63. minucie. Siedem minut później Mateusz Górny przywrócił nadzieję na wygraną po golu na 3:2. Niestety, w doliczonym czasie (93’) goście wyrównali rezultat tego spotkania.

Noteć Czarnków, lider V ligi, podzieliła się punktami na wyjeździe z Koroną Stróżewo, remisując 1:1. Na boisku rywala zwycięstwa odniosły Lubuszanin Trzcianka i Pogoń Łobżenica. Ten pierwszy zespół pokonał 5:3 Spartę Oborniki, a łobżeniczanie wygrali 3:0 z TPS Winogrady. W rozgrywkach prowadzi Noteć Czarnków (51 pkt.), przed Wiarą Lecha Poznań (45) i Zamkiem Gołańcz (41). Czwarte miejsce zajmuje Pogoń Łobżenica (37), a Lubuszanin Trzcianka jest szósty (32).