Wiesław Szmagaj
Iskra Szydłowo pnie się w górę tabeli. Po wygranej 1:0 z Tarnovią Tarnowo Podgórne szydłowianie są na 11 miejscu w IV lidze Wiesław Szmagaj
Ze zmiennym szczęściem grały nasze czołowe drużyny w miniony weekend. Zwycięstwo odniosła tylko czwartoligowa Iskra Szydłowo, awansując w rozgrywkach. W Czarnkowie Noteć zremisowała z Pogonią Łobżenica.

W meczu IV ligi Iskra Szydłowo podejmowała Tarnovię Tarnowo Podgórne, jeden z czołowych zespołów rozgrywek. Nasz zespół zwyciężył 1:0, podtrzymując tym samym dobrą passę. Goście od początku ruszyli do ataków, ale byli nieskuteczni lub znakomicie spisywał się w bramce Kamil Czapla. W 17. minucie szydłowianie objęli prowadzenie 1:0, po sprytnym golu Mateusza Górnego (asysta Adriana Mikołajczaka).

Do przerwy Iskra miała jeszcze kilka okazji do zdobycia gola, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystali: Dominik Drzewiecki, Mateusz Piechowiak i Łukasz Kłączyński. Po zmianie stron też szydłowianom nie brakowało szans na podwyższenie prowadzenia. Kolejno strzelali: Mateusz Górny, Damian Buczek i Mateusz Piechowiak. Niestety, nieskutecznie. Mimo wysiłków obydwu drużyn i następnych okazji do zmiany rezultatu, ten nie uległ już zmianie. Po tej wygranej Iskra Szydłowo awansowała na 11 miejsce.

Niewiele punktów zdobyły drużyny z naszego regionu w V lidze. W Czarnkowie Noteć zremisowała po zaciętym meczu z Pogonią Łobżenica 3:3. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:1, ale łobżeniczanie w drugiej części meczu byli skuteczniejsi. Porażkę zanotował Lubuszanin Trzcianka, ulegając w Murowanej Goślinie Concordii 1:2. Nadal liderem jest Noteć Czarnków (23 pkt.), która wyprzedza Wiarę Lecha Poznań (22) i Zamek Gołańcz (19). Na piątej pozycji plasuje się Pogoń Łobżenica (15). Lubuszanin Trzcianka zajmuje siódmą lokatę (14).