Piłka nożna. W IV i V lidze nasze drużyny bez porażki

Wiesław Szmagaj
W 8. kolejce IV ligi Iskra Szydłowo zremisowała u siebie 2:2 z Centrą Ostrów Wlkp., liderem rozgrywek. Szydłowianie zajmują 16 miejsce fot. Wiesław Szmagaj
Remisem zakończyło się czwartoligowe spotkanie Iskry Szydłowo z Centrą Ostrów Wlkp. Dobrze spisały się nasze drużyny w V lidze. Wszystkie powiększyły swój dorobek punktowy.

Przed trudnym zadaniem stanęła Iskra Szydłowo. W meczu 8. kolejki IV ligi podejmowała ona Centrę Ostrów Wlkp., która przewodziła w rozgrywkach. Szydłowianie nie byli więc faworytem tej potyczki.

Nasz zespół przystąpił do spotkania bez Adriana Mikołajczaka, Kamila Czapli i Michała Pakuły. W 9. minucie goście objęli prowadzenie. Mimo kilku okazji do zdobycia gola pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Centry 1:0.

Tuż po przerwie (46’) szydłowianie mieli rzut wolny. Strzelał Brazylijczyk Anjos Da Silva, a skutecznie dobił Jakub Zieliński i było 1:1. Goście ponownie wyszli na prowadzenie w 65’ gry. Iskra jednak nie poddała się. W 88. minucie z rzutu karnego wyrównał Łukasz Kłączyński. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:2 (0:1).

W V lidze wysokie zwycięstwa odniosły zespoły z Trzcianki i Łobżenicy. Lubuszanin rozgromił 6:1 Spartę Oborniki, a Pogoń pokonała TPS Winogrady 5:1. Jeden punkt po remisie 3:3 z Koroną Stróżewo wywalczyła Noteć Czarnków. Po tym spotkaniu czarnkowianie opuścili fotel lidera na rzecz Zamka Gołańcz, spadając na drugie miejsce. Obydwa zespoły mają po 13 pkt. Trzecia jest Pogoń Łobżenica (12 pkt.), a Lubuszanin Trzcianka zajmuje szóstą pozycją (9 pkt.).