Piłka nożna. W IV lidze zwycięstwo Iskry Szydłowo i porażka Lubuszanina Trzcianka

Wiesław Szmagaj
W 33. kolejce IV ligi Iskra Szydłowo pokonała Wartę Międzychód, a Hydro Lubuszanin Trzcianka przegrał w Kole z Olimpią. W V lidze ze zwycięstw cieszyły się zespoły Noteci Czarnków, Pogoni Łobżenica i Płomienia Połajewa. Goryczy porażki zaznał Orkan Śmiłowo, a także GLKS Wysoka.

Iskra Szydłowo podejmowała Wartę Międzychód, jeden z czołowych zespołów IV ligi, mający przed tym spotkaniem szansę na awans do III ligi. Szydłowianie byli jednak bezlitośni i zwyciężyli 3:1 (2:0), eliminując tym samym zespół gości z walki o wyższy szczebel rozgrywek. Pierwszą bramkę dla Iskry zdobył w 10. minucie Jędrzej Wiśniewski. Pół godziny później Michał Pakuła podwyższył na 2:0. W końcówce meczu goście zdobyli w 89. minucie gola, a dwie minuty później wynik spotkania ustalił Daniel Kozak.

Nie powiodło się natomiast drużynie Hydro Lubuszanina Trzcianka. Zespół ten przegrał w Kole z miejscową Olimpią 1:2, czwartym zespołem grupy spadkowej. Jedynego gola dla podopiecznych Jarosława Feciucha zdobył w doliczonym czasie gry kapitan drużyny Paweł Iwanicki. Nasz zespół w ostatnich sekundach był bliski wyrównania rezultatu, ale ostatecznie musiał uznać wyższość gospodarzy.

W V lidze Pogoń Łobżenica rozgromiła na swoim boisku 6:0 Orkan Śmiłowo, umacniając z 63 pkt. na drugim miejscu (prowadzi Huragan Pobiedziska - 70 pkt.). Trzecią lokatę zajmuje Noteć Czarnków, która pokonała u siebie 1:0 Concordię Murowana Goślina. Zwycięstwo odniósł także Płomień Połajewo, wygrywając 4:2 w Złotowie ze Spartą. Bez punktów wrócił ze Skoków GLKS Wysoka. Miejscowa Wełna pokonała nasz zespół 3:1. Miejsca pozostałych naszych drużyn: 13. Orkan Śmiłowo (35 pkt.), 17. GLKS Wysoka (17), 18. Płomień Połajewo (14).