Wiesław Szmagaj
Pierwsze cenne punkty do OWSM wywalczyli młodzi przełajowcy Gwdy Piła. Od lewej stoją: Jakub Lenkiewicz, Cyprian Sikorski, Paskal Hoffman i Jakub Weiss fot. PLKS Gwda Piła
Biegacze Gwdy Piła z powodzeniem wystąpili w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U16 w Biegach Przełajowych.

Lekkoatleci PLKS Gwda Piła znakomicie rozpoczęli całoroczny cykl startów w 2023 roku, które wliczane są do Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego (OWSM). Młodzi biegacze tego klubu wystartowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików U16 w Biegach Przełajowych, które odbyły się na trasach przełajowych w Luboniu. Najlepszym zawodnikom z województwa wielkopolskiego wręczane były tam dodatkowo medale za Mistrzostwa Wielkopolski.

Swój talent potwierdził wychowanek trenera Ignacego Krzewińskiego, piętnastoletni Paskal Hoffman, który w biegu na 3000 m zdobył brązowy medal w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw. Natomiast wśród Wielkopolan zajął drugie miejsce i tym samym odebrał drugi medal, tym razem srebrny. Szesnastu najlepszych zawodników w każdym biegu punktowało do wspomnianego wcześniej Ogólnopolskiego Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego (OWSM).

Z zawodników pilskiej Gwdy miejsca punktowane w tych Mistrzostwach zajęli: Paskal Hoffman – 3 m – 3000 m – 2 pkt, Cyprian Sikorski – 7 m – 2000 m - 1 pkt, Jakub Lenkiewicz - 7 m – 3000 m - 1 pkt, Hubert Olszewski - 12 m – 3000 m – 1 pkt, Jakub Weiss - 13 m – 3000 m - 1 pkt. Miłą niespodziankę sprawili Cyprian Sikorski i zaledwie czternastoletni Jaku Lenkiewicz, którzy byli bliscy wywalczenia pozycji medalowych. Bliskie premiowanych punktowanych miejsc były ponadto: 19 m – Aleksandra Kelich - 2500 m, 21 m - Patrycja Król – 2500 m, 24 m - Hanna Wilant – 1500 m, 24 m - Alicja Dołhan - 2500 m.

Łącznie zawodnicy Gwdy Piła zdobyli w Luboniu sześć drogocennych punktów. Mamy nadzieję, że w jubileuszowym roku 2023, w którym przypada 30-lecie klubu będą powiększone o kolejne zdobycze. Zobowiązuje do tego również fakt, że właśnie ten klub przysparza naszemu miastu i powiatowi corocznie znaczącej liczby punktów przy ocenie poziomu sportu młodzieżowego w Polsce.