Siatkówka kobiet. Gładkie zwycięstwa naszych drużyn w III lidze

Wiesław Szmagaj
W rozgrywkach III ligi kobiet prowadzi KS Piła, przed SPS Volley Piła. Do konfrontacji tych drużyn dojdzie 11 grudnia fot. Wiesław Szmagaj
Wszystkie trzy nasze zespoły żeńskie rywalizujące w III lidze siatkówki odniosły zwycięstwa i to bez straty seta. Wciąż prowadzi KS Piła.

10. kolejka spotkań III ligi kobiet była udana dla naszych drużyn. Wszystkie one zainkasowały po trzy punkty, poprawiając swoją sytuację w rozgrywkach.

Prowadzący w rozgrywkach KS Piła zagrał w Koninie. Miejscowy KTPS uległ naszej drużynie 0:3 (7:25, 14:25, 14:25). Dominacja pilanek nie podlegała dyskusji. Bardziej wyrównane było spotkanie w Murowanej Goślinie, gdzie SKS przegrał z SPS Volley Piła 0:3 (20:25, 22:25, 22:25). MKS Trzcianka pokonał Enea Energetyka Poznań także 3:0 (25:11, 26:24, 30:28). Gospodynie pewnie wygrały pierwszego seta, ale później poznanianki stawiały im spory opór.

W III lidze kobiet prowadzi z dorobkiem 25 punktów Klub Siatkarski Piła. Wyprzedza on SPS Volley Piła (22) i UKS Milesza Targowa Górka (16). MKS Trzcianka plasuje się na szóstym miejscu (12). Już 11 grudnia SPS Volley Piła podejmie w meczu na szczycie KS Piła.